Общо събрание 2015 г.

Общо събрание 2015 г.

Четвъртото заседание на Общото събрание на Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа под егидата на ЮНЕСКО се проведе на 10 март 2015 г. в Сентръл Парк Хотел в град София (България). Участие взеха представители на всички страни-членки на Регионалния Център от Югоизточна Европа.   

повече

Поздрав от Изпълнителния Директор

Поздрав от Изпълнителния Директор

До всички представители на страните-членки на Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа под егидата на ЮНЕСКО.

повече

Предстояща конференция

Предстояща конференция

Конференцията „Интелектуална собственост, нематериално културно наследство и традиционна медицина в контекста на политиките за опазване на нематериалното културно наследство в страните от Югоизточна Европа” ще се проведе в периода 23-24 април 2015 г. в Гранд Хотел София.

повече

Нови елементи на нематериално културно наследство

Нови елементи на нематериално културно наследство

Новите елементи на страните-членки на Регионалния център, вписани в Представителния списък на нематериалното културно наследство през ноември 2014 г. 

повече

Награди за най-добрите детски рисунки в конкурса “Приказният свят на легенди, митове и сказания от моя роден край”

Днес, 10.10.2014 г. в заседателната зала на Регионален център за опазване на нематериално културно наследство в Югоизточна Европа под егидата на ЮНЕСКО, жури в състав:
1. Председател 
– проф. Ивайло Мирчев 
2. Членове: 
- Проф. Андрей Даниел 
- Александра Гогова 
- гл. ас. д-р Яна Гергова 

направи селекция сред общо 126 рисунки на деца от Албания, Армения, България, Кипър, Румъния, Словения, Хърватия и определи първите три награди в конкурса  “Приказният свят на легенди, митове и сказания от моя роден край”, както следва:

ПЪРВА НАГРАДА се присъжда на: 
Ивона-Сияна Станева (8 г.) от гр. Попово (България) с творба на тема „Моми танцуват копаница”;

ВТОРА НАГРАДА се присъжда на: 
Лили Маниян (12 г.) от гр. Ереван (Армения) с творба на тема: „Ara beautiful and Shamiram”;

Присъждат се две трети награди:
ТРЕТА НАГРАДА 1 получава: 
Ева Друзинец (10 г.) от Словения с творба на тема: „The coat of-arms of Škofja Loka”;

ТРЕТА НАГРАДА 2 получава:
Моника Мелконян (8 г.) от Армения с творба на тема: „David of Sassoun”;

Журито присъди още 6 поощрителни награди на следните участници:

  • Георги Николаев Тотев (9 г.) от гр. Търговище (България) с творба на тема: „Кукерски танц”;
  • Ина Петрова Даракчиева (12 г.) от гр. Пловдив (България) с творба на тема: „Легендата за създаване на град Пловдив”;
  • Айсун Бейсимова (11 г.) от гр. Попово (България) с творба на тема: „Легенда за Антола”;
  • Круна Санчич (8 г.) от Хърватия с творба на тема: „Black Queen Lagend: Black Queen and the Devil”;
  • Зана Пинтарич (8 г.) от Словения с творба на тема: „The Giant Snake”;
  • Зарухи Геворджанк (13 г.) от гр. Ереван (Армения) с творба на тема: „The time”;

 

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПЕЧЕЛИВШИ!


Наградите ще бъдат връчени на 1 декември 2014 г. от 17:00 ч. в зала на ул. Париж 1 в град София, където ще бъде открита и специална експозиция от избраните от журито творби. 

Всички участници в конкурса са добре дошли!

Благодарим ви и до нови срещи!

 


Фото галерия